+420 222 51 10 10  rezervace po telefonu  3d kalendar

Při cvičení musíme dbát na zdraví maminky i miminka

Cvičení v těhotenství musí vždy probíhat po schválení gynekologem, u kterého navštěvujete těhotenskou poradnu. Vaši lektorku je nutné informovat, zda jste před otěhotněním pravidelně cvičila, aby se cvičení mohlo přizpůsobit vašemu fyzckému stavu. Cvičení musí být vedeno individuálně, s ohledem na potřeby a problémy jednotlivých těhotných.

 

Při cvičení je třeba si uvědomit, že nejdete posilovat, ale cvičit ke zlepšení jak kondice, tak i celkového duševního stavu. Zároveň se tak i připravujete se tak k hladkému průběhu porodu. Vaším cílem je uchránit, donosit a porodit zdravý plod. Proto musí být cvičení vždy šetrné i pro matku a miminko.

 

Co to je Relaxin a proč si na něj dávat pozor?

Těhotenská cvičení mají svá specifika, velký pozor je nutno dát na cvičení břišních svalů, rytmiku a na celkovou zátěž cvičení. Hormon Relaxin, který má za úkol rozvolňovat kloubní partie a ulehčit tak průběhu porodu, někdy způsobuje při cvičení pocit, že Vás klouby neomezují. Tento stav je velmi nebezpečný a proto na tuto skutečnost při cvičení myslete a necvičte do extrémních poloh a na sílu. Z tohoto důvodu se doporučuje cvičit pod dohledem zkušené lektorky. Cvičení by mělo vždy být příjemné, nenásilné a povznášející. Mělo by přispět k celkovému uvolnění a pohodě.

ON-LINE REZERVACE

rezervace online

 

wifu          edenmultisoexo