+420 222 51 10 10  rezervace po telefonu  3d kalendar

Léčba chřipky podle tradiční čínské medicíny – co jíst a čemu se vyhnout?

Tradiční čínská medicína (TCM) vznikla ve staré Číně a rozvíjela se po tisíce let. Praktici používají všechny metody TCM, jako např.  bylinnou léčbu/fytoterapii/, akupunkturu, čínskou dietetiku, které mají nejen léčebné, alei preventivní využití

Jednou z těchto praktik je také již výše zmíněný čínský systém léčby potravinami, neboli čínská dietetikaTento systém přihlíží při tvorbě jídelníčku na tělesnou konstituci, roční období a samozřejmě i na samotné onemocnění.

Dle TCM je příčinou chřipky vítr vnikající do oslabeného těla. Chřipka se tedy dělí na dva typy, první je způsobena větrem horkým v létě, který do těla vniká přes nos a ústa. Druhá potom větrem studeným v zimě, a to hlavně přes kůži, proto je nutné dbát na vhodné oblečení.  

V případě, že tělo je napadeno větrem studeným, objevuje sevýrazná zimomřivost, silné bolesti hlavy a zatuhlost šíjemůže se objevit i kýchání, kašel či vodová řídká rýma. Oproti druhému typu chřipky chybí pocit žízně. Dobrou prevencí proti chřipce v zimním období jsou teplé snídaně ve formě kaší a vývarů, které nám pomáhají vyrábět vnitřní teplo a zahřívat organismus.

Potraviny, které napomáhají při léčbě chřipkyzpůsobené chladným větrem, jsou napříkladskořice,máta, bazalka, fenykl, čerstvý zázvor, muškátový oříšek, anýz, baldrián, kajenský pepřDoporučují se také mátové čaje nebo zázvorový čaj s plátky zázvoru bez medu a citrónu.

Pokud je naopak tělo napadeno tzv. horkým větrem, setkáte se s typickými chřipkovými příznaky, jako je horečka, žízeň, pocení, bolesti hlavy, bolesti svalů po těle, pálení a svědění v krku, nateklé krční mandle, lehce nažloutlá rýma, pálení v nose, kýchání, event. kašel.

V tomto případě doporučuje TCM potravinyjako jsou banány, jahody, kokosové ořechy, čerstvé okurky, čekanka, špenát, celer, zelená cibulka, vodní meloun, bazalka, máta, mungo fazole, šrucha zelná, černé houby Mu er (Jidášovo ucho), mořské řasy, či bambusové výhonky.

TCM dále doporučuje určité potraviny na konkrétní příznaky chřipky, a to univerzálně pro oba typy…

Kašel – V tomto případě je nejlepší  zaměřit se na potraviny, u nichž je prokázán příznivý vliv na rozpouštění  hlenu a posilování plic, například grepy, hrušky, jablka, citrony, ředkvičky, celer, bazalku, lilek, fazole, sóju, chřest, cukety, žampiony.

Naopak se vyhněte zahleňujícím potravinám – sladkostem, bílému cukru a mouce, mléku a mléčným výrobkům, smaženým a tučným jídlům. Také nepodáváme citrón během již rozvinuté chřipky, kyselost v boji s nemocí neprospívá,  neboť  vtahuje energii dovnitř.

Rýma – Nosní průduchy dle TCM uvolňují např. mandarinky, meruńky, banány, jahody, červená řepa, křen, ředkvičky, máta, okurka, špenát nebo fazole.

Angína, zánět středního ucha a zánět nosních dutin – TCM doporučuje např. žlutý i červený meloun, čerstvé okurky, ledový salát, zelený salát, čekanku, ředkvičky, banány či grapefruity.

Nadměrný přísun vitamínů nás před chřipkou neochrání.Význam dostatku vitamínů nemá k imunitě žádný vztah. Během zimních měsíců bychom měli posilovat vnitřní teplo a chránit oslabenou povrchovou energii, to znamená vytvářet si „energetické brnění“, dodává pan MUDr. Martin Müller z ordinace Tradiční čínské medicíny. 

                                        MUDr. Martin Müller, ordinace Tradiční čínské medicíny                                                                       

                                                                        Web: www.nextlife.cz

 

ON-LINE REZERVACE

rezervace online

 

wifu          edenmultisoexo