+420 222 51 10 10  rezervace po telefonu  3d kalendar

 

Inkontinence (mimovolný únik moči) - problém , který je velmi intimní ale řešitelný. Stačí odhodit stud.

 

Inkontinencí, tedy mimovolním únikem moči, trpí relativně velké procento žen. Jde v zásadě o zdravotní problém spojený s vyšším věkem člověka. Je to však diagnóza, jejíž příčiny mohou být různorodé. Dle statistik uro-gynekologických studií, se s tímto problémem setkává až 50 procent žen, ale k operačnímu nebo konzervativnímu řešení je nutno přistoupit pouze u cca 5-10 procent. Velká část je proto velmi dobře zvládnutelná pomocí funkčních nácviků.

Výsledky cvičení jsou v celku příznivé, přesto ho mnohé ženy vůbec nevyzkoušejí. Ženy trpící tímto problémem mají totiž obtížně překonatelný pocit studu, snaží se tyto komplikace utajovat a odbornou pomoc vyhledá jen malé procento žen. Ovšem pocity study opravdu nejsou na místě.

 

 

Základní rozdělení inkontinence :

1/ urgentní inkontinence : samovolný únik moči je způsoben poruchou ve svalovině močového měchýře (5-10% )

2/ stresová inkontinence  :  samovolný únik moči je způsoben funkční poruchou v oblasti svalů pánevního dna – zejména pak poklesem orgánů pánve a tím změnou úhlu moč. trubice a močového měchýře ( cca 40 %)

3/ funkční inkontinence : způsobená akutním zánětlivým procesem v oblasti malé pánve, zejména močového měchýře(2-3%)

 

S naším cvičením se zejména zaměřujeme na stresovou inkontinenci, kdy je důvodem porucha uzávěrového aparatu močového měchýře, zevního svěrače a ochabnutí svalů pánevního dna a močové trubice.

Tento stav se velmi často objevuje v důsledku těžkých a opakovaných porodů, nebo kvůli těžké fyzické námaze. V důsledku těchto změn pak dochází k samovolnému úniku moči již při lehce zvýšené námaze ( poskočení , zvedání břemen , běh) nebo při lehkém zvýšení břišního lisu ( např. kýchnutí,kašel apod.).

Mezi nejúčinnější léčbu stresové (námahové) inkontinence moči patří gymnastika -pilates k posílení pánevního dna ,které nejlépe aktivuje svaly právě pánevního dna . S ukončením gymnastiky pánevního dna se obtíže vracejí, proto je nutné ve cvičení vytrvat.

Doporučené zásady při léčebném tělocviku - gymnastice:

  • cvičíme denně - výchozí je náš současný zdravotní stav
  • cvičíme ve volném cvičebním oděvu a vymočené
  • svěrače močových cest posilujeme i během močení (tzn. během močení stahujeme svěrače - přerušujeme močení - a hned svěrače uvolníme
  • jednotlivý cvik zpočátku cvičíme 3 - 5x, později 5 - 10x, - cvičíme 10, 15 až 20 minut denně po dobu minimálně 3 měsíců
  • cvičíme na lůžku, koberci, žíněnce apod.
  • cvičení začínáme a končíme dechovou gymnastikou
  • cvičíme koordinovaně s dechem, tzn. vdechujeme nosem a vydechujeme ústy
  • dbáme na kvalitu provedených cviků, nikoliv na jejich množství
  • při cvičení dodržujeme předepsaný postup provedení cviku

 

Tímto Vás vyzýváme k odhození studu a rozhodnutí se. Pokud Vás tento problém trápí, tak s ním radikálně “zacvičte“!

Naše lektorky pro cvičení jsou velmi dobře vybaveny jak teoreticky tak prakticky. Začít je třeba ihned.

Tým Harmonybody

ON-LINE REZERVACE

rezervace online

 

wifu          edenmultisoexo