+420 222 51 10 10  rezervace po telefonu  3d kalendar

Ženskost. To pravé slovo, které vystihuje podstatu tohoto krásného tance. Přesvědčte se sami, že břišní tance jsou výborným pomocníkem pro každou ženu!

Nejen kvůli ladným a svůdným pohybům, kterými tanečnice rozvlní své boky, trup i paže. Hlavním pilířem jsou kořeny tance, které sahají až tisíce let před náš letopočet. Země původu není přesně známa, přestože z původního názvu (orientální tance) jasně číší tajemný Střední východ, někteří vědci za zemi původu označují Afriku.

Ať už Afrika nebo Střední východ, historický význam těchto tanců zůstává jasný. Břišní tance bývaly ryze ženská záležitost a byly pojímány jako rituál a silný kulturní aspekt. Původně se jednalo o tanec plodnosti či tanec rodiček, kdy se těhotná žena připravovala na porod pomocí určitých pohybů. Při samotném porodu tančily spíše ženy okolo ní, skrze tanec jí předávaly ženskou energii a snímaly z ní bolest. Orientální tanec se učily dívky již od velmi útlého věku, aby si posílily svaly na budoucí porod.

Břišní tance si postupem času získaly velikou oblibu po celém světě a ženy už je netančí pouze ve spojitosti s porodem, jelikož tento tanec skrývá i další blahodárné účinky na ženské tělo i mysl. Jaké to jsou?

Fyzické účinky břišního tance

- zlepšení prokrvení celého těla, pohyblivost a koordinace

- zlepšení postavení těla

- zvýšení pružnosti celého těla a síly jednotlivých svalů (namáhány jsou stehenní i lýtkové svaly, svaly

- trupu a u tance se svíčkami nebo závojem zejména paže)

- celkové formování postavy

- posílení svalů dna pánevního a usnadnění porodu

- zmírnění menstruačních bolestí

- při tanci se uvolňují svaly v oblasti pánve, což napomáhá léčbě neplodnosti

- díky stimulaci vnitřních orgánů se upravuje zažívání

- velmi pomáhá od ztuhlosti krčních svalů a tak i od bolesti ( balzám na unavená záda z věčného sezení u počítače)

 

Psychické účinky břišního tance

- Probouzí v nás zapomenutou ženskost

- přináší radost a uvolnění

- odbourává stres

- zvyšuje sebevědomí

 

Když shrneme všechny výhody břišního tance, vzniká nám naprosto dokonalý pomocník pro každou ženu. Ať už pracujete jako sekretářka, cukrářka, pilotka nebo jste maminka na mateřské, orientální tance vám poskytnou chvíli uvolnění, zábavy a hlavně! V dnešním uspěchaném světě, kdy ženy snadno ztrácí svou přirozenou ženskost, je to výborný prostředek pro znovuobjevení či posílení naší vnitřní bohyně. Uvidíte, že časem si i vaše okolí všimne změny. Pohyby naučené při lekcích se postupně dostanou i do vašeho běžného života a vy najednou budete vypadat mnohem elegantněji. Mozek si zafixuje ladné pohyby, které bude automaticky převádět do běžné chůze a správné držení těla bude samozřejmostí. A mimochodem, kterému chlapovi by se nelíbila smyslná, sebevědomá žena, která se umí správně zavlnit...

Neváhejte a navštivte naše lekce břišních tanců v HarmonyBody. Každý čtvrtek od 19:00.

ON-LINE REZERVACE

rezervace online

 

wifu          edenmultisoexo